What is compositing?
Compositing is the combining of visual elements from separate sources into single images, often to create the illusion that all those elements are parts of the same scene.
Typical examples of compositing are, for example:
The superimposition of a character filmed on a green background over a scene shot in another place, at another time, or a computer-generated scene;
The manual detouring (also called rotoscopy) of an element in a video to embed it in another video, possibly with a different motion;
Artistic modifications of a video, after shooting a live-action scene or rendering a CGI scene, in order to modify its lighting, colors, depth of field, camera motion, or to remove noise or add film grain.
A video compositing software is not a 3D computer graphics software, like Blender or Maya, but it is perfectly suited for combining computer-generated elements produced by other software with live-action video or 2D animation. Rather than rendering a full 3D scene with the 3D software, which may cost many hours of computation, the video compositing software can assemble the elements produced separately with a much more reactive interface and an almost instantaneous visual feedback.
(from manual of Natron)
There will also be scenes in our film where we'll be creating multiple layers of images, adding special 2D effects, playing with depth, or creating crowd scenes.
We're already starting to learn these post-production techniques so that we'll have more time during the production process to consciously design and animate professional animations in multiple layers with high quality.
One of our tools is the Blender compositing interface, the other is the open source compositing software Natron.
Mi az a kompozitálás?
A kompozitálás a különálló forrásokból származó vizuális elemek egyesítése egyetlen képpé, gyakran annak az illúziónak a keltése érdekében, hogy ezek az elemek ugyanannak a jelenetnek a részei.
A kompozitálás tipikus példái például:
- egy zöld háttérrel felvett karakter egymásra helyezése egy másik helyen, másik időben felvett jelenettel vagy egy számítógéppel generált jelenettel;
- egy videó egy elemének kézi kivágása (maszkolás és rotoszkópia), hogy azt egy másik videóba ágyazzák;
- egy videó művészi módosítása egy élőszereplős jelenet felvétele vagy egy CGI jelenet renderelése után a világítás, a színek, a mélységélesség, a kameramozgás módosítása, a zaj eltávolítása vagy filmszemcsék hozzáadása céljából.
A videokompozitáló szoftver nem 3D-s számítógépes grafikai szoftver, mint például a Blender vagy a Maya, de tökéletesen alkalmas arra, hogy más szoftverek által előállított, számítógépen generált elemeket kombináljon élőszereplős videóval vagy 2D-s animációval.
Ahelyett, hogy egy teljes 3D-s jelenetet renderelnénk a 3D-s szoftverrel, ami sok órányi számításba kerülhet, a videokompozitáló szoftver sokkal reaktívabb felülettel és szinte azonnali vizuális visszajelzéssel képes összerakni a külön-külön előállított elemeket.
(Részlet a Natron felhasználói kézikönyvéből)
Filmünkben is lesznek olyan jelenetek, ahol több rétegből állítjuk majd elő a képeket, speciális 2D-s effektusokat adunk hozzá, játszunk a mélységgel, vagy tömegjelenetet állítunk elő.
Már most elkezdjük tanulni ezeket az utómunka technikákat, hogy a produkciós folyamat során majd több idő legyen a professzionális animációk több rétegben való tudatos tervezésére, minőségi animálására.
Az egyik eszközünk a Blender kompozitáló felülete, a másik a Natron nyílt forrású kompozitáló program.
Leave a Reply